5 NEJ z českých areálů

Největší přírodní koupaliště v ČR

Letní koupaliště v Ostravě – Porubě je s vodní plochou 41 000 m² největším přírodním koupalištěm u nás. V areálu, ke kterému patří i 70 000 m² zeleně, najdete 55 m dlouhé skluzavky a tobogán, hřiště na minigolf, tenis, streetball, petang, volejbal. Samozřejmostí jsou stánky s občerstvením a restaurace, i půjčovna sportovních potřeb.

Největší termální koupaliště v ČR

Termální koupaliště Brná leží několik kilometrů od Ústí nad Labem. Najdete zde několik bazénů napuštěných termálními prameny, které mají teplotu 30°C. Kromě několika bazénů a různých vodních atrakcí můžete využít hřiště na minigolf, nebo si zahrát plážový volejbal.

Nejstarší plovárna v ČR

Plovárna ve Volyni byla postavena již roku 1941. Bazén je napuštěný vodou z řeky Volyňky a lemují ho vzrostlé stromy. Dřevěné kabinky, sprchy i bazén jsou stále původní. I proto se toto místo stalo kulturní památkou, protože je jedné svého druhu v republice. Pokud si budete chtít zasportovat, naleznete zde volejbalové a nohejbalové hřiště i ping-pong.

Největší nuda pláž v ČR

Štěrkovna Naturpláž Pohoda v Ostravě Antošovicích je známým rájem nudistů a naturistů. Pláž, která vznikla na počátku osmdesátých let má 50 000 m². V současné době je jedním z nejvyhledávanější míst naturistů. Na pláži si můžete zahrát třeba volejbal nebo kuželky. Samozřejmostí jsou i stánky s občerstvením.

Největší aquapark v ČR

V Čestlicích, největším aquaparku u nás, můžete najít sportovní využití, relaxaci i wellness procedury pod jednou střechou. Vodní svět má plochu 9 150 m². Těšit se můžete na 6 tobogánů, 3 skluzavky, různé bazény, vířivky a vodní atrakce.

Příznivci saun by měli zavítat do saunového světa, kde najdou celkem 12 různých saun. Rozděleny jsou na tři části: římské lázně, venkovní sauny a klasické finské sauny.

Komentare jsou uzavreny.