TOP 10 světových aquaparků

10. Sunway Lagoon, Malajsie

Sunway Lagoon je největší vodní park v Malajsii. Pokud někdy budete náhodou v blízkosti města Kuala Lumpur, měli byste toto místo rozhodně navštívit. Obrovské množství tobogánů je rozděleno do tří různých oblastí. Jedná se o „World of Adventure“, „Waters of Africa“ a „Wild Wild West“. Je zde velmi čistá a upravovaná voda, velmi bezpečné a vhodné podmínky, zejména pro rodinný výlet s dětmi. Dokonce se můžete projít i po umělé pláži, kterou tvoří více než šest tisíc tun písku a opravdové palmy.

Sunway Lagoon

9. Vodní park Chimelong, China

Čínský Chimelong je jeden z největších vodních, zábavních parků na světě. Tvoří jej více jak 1 milion čtverečních stop vodních ploch a zábavních atrakcí! Jedním z nejlepších atrakcí je tobogán, nazvaný Benemoth Bowl, známý po celém světě. Ale to ještě není vše, nabízí také spousty jiných tobogánů a skluzavek, kde každá má jiné parametry a tvary, najdete zde dokonce ty nejvyšší, nejdelší a největší skluzavky na celém světě. Tenhle park byste neměli, při svém putování Čínou, vynechat.

Chimelong
Chimelong

8. Wet ‚n‘ Wild, Orlando na Floridě

Na Floridě, ve Spojených Státech, najdete jistě spousty zajímavých míst a atrakcí, jednou z těch zajímavějších, je jistě aquapark Wet n Wild. Zažijete zde ty nejzajímavější a nejlepší vodní radovánky, na těch nejlepších vodních atrakcích v celé Americe. Některé tobogány se specializují dokonce i na masáže, krom obrovského zážitku z jízdy, navíc jsou zde ty nejvyšší, největší a nejlepší skluzavky na světě! A až zde budete, poohlédněte se po atrakci zvané Brain Wash! Bude se Vám líbit.

Wet'n'Wild
Wet’n’Wild

7. World Water Park, Edmonton v Kanadě

Emonton je město, kde najdete spousty úžasných věcí, najdete zde dokonce to největší obchodní centrum na světě, ale také krásný aquapark. To by nebylo nic tak zvláštního, kdyby nebyl ten aquapark přímo v srdci samotného obchodního centra! V celé Kanadě můžou být teploty pod bodem mrazu a vy se stejně můžete procházet po pláži v plavkách. Navíc je zde celá plejáda skluzavek všech tvarů a typů, včetně největšího tobogánu v Kanadě. Vlastně je zde trojice naprosto úžjasných tobogánů, které Vám vyrazí dech… Sky Screamer, tropický Typhoon a Nessiina pomsta. Ty určitě musíte s rodinou vyzkoušet, protože to opravdu stojí zato!

World Waterpark Edmonton
World Waterpark Edmonton

6. Schlitterbahn, Texas

Schlitterbahn (Šliterbán) je největší a nejúžasnější vodní park v Texasu a jižní Americe a to už něco říká! Německé slovo Schlitterbahn se dá přeložit jako kluzká silnice a to proto, že zde najdete ty nejlepší a největší vodní skluzavky na světě. Jsou zde dokonce atrakce, které se specializují na „kluzkost“, které najdete pouze zde a nikde jinde! Proto, pokud budete někdy projíždět Texasem, nesmíte si nechat tento aquapark ujít, protože by Vás to poté hodně moc mrzelo!

Schlitterbahn
Schlitterbahn

5. Noah’s Ark WaterPark, Spojené Státy, Wisconsin

Jednoduše jeden z největších vodních parků v Americe, každopádně ten nejoblíbenější a nejnavštěvovanější, pro svou bohatou a atraktivní nabídku skluzavek a vodních ploch s křišťálově čistou vodou. Najdete zde také všechno, co ve správném vodním parku být má, včetně umělých pláží, vodních ploch s umělými vlnami, přes 70 malých bazénů pro děti, velké plavecké plochy, vodopády, dvě řeky a termální lagunu. Nejoblíbenější trakcí je Time Warp, což je 800m dlouhý tobogán!

 

NoahsArk waterpark
NoahsArk waterpark

4. Las Cascada Water Park, Puerto Rico

Je to největší vodní park v Karibiku, který vznikl už v roce 1985. Pukd zde chcete odpočinek a relax, doporučujeme Vám jízdu na Líné řece (Lazy river), pokud se chcete bavit a užít si nějakou tu adrenalinovou jízdu, jako třeba rychlé skluzavky, tobogány, bouřlivé vody, najdete zde spousty míst, která si oblíbíte!

Las Cascada
Las Cascada

3. Sandcastle Waterpark, Anglie

Pokud někdy budete v Anglii, pravděpodobně budete chtít vidět nějaký ten hrad… kterých není v Anglii zrovna málo, ale jeden z nich stojí opravdu za to! Sandcastle (pouštní hrad) je největším zastřešeným aquaparkem ve spojeném království. Je zde více, než 18 vodních atrakcí pro všechny generace. Najdete tam také umělé vlny, na kterých si lze užít spoustu legrace. Další hojně navštěvovanou atrakcí je Masterblaster, což je největší vodní atrakce na světě. Dětem se také bude líbit Karribský dův na stromě, což je bezpečná atrakce určená dětem.

 

Sandcastle
Sandcastle

2. Wet n‘ Wild Water World, v Austrálii

Je to část známé rodiny aquaparků, které najdete rozprostřeny po celé Austrálii, tento je však největší z nich. A asi jako jediný na světě je otevřen po celý rok. Nejnovější zkonstruovaná atrakce byla navržena pro ty, kdo chtějí zažít vzrušení a trochu strachu. Mezi oblíbené atrakce také patří Tornádo tobogán, skluzavka pro čtyři osoby a Černá díra.

Wet n' Wild Water World

1. Water Country, Virginia

Tento obrovský vodní park Vás opravdu ohromí. Je postaven ve stylu 50. let a tak v mnohých probouzí vzpomínky na Beach Boys atd. 😀 Ovšem najdete zde mnoho těch nejnovějších technologií v oblasti vodní zábavy. Od řeky, kterou si můžete sjet na raftu, až po obrovské množství různých skluzavek, tobogánů, nafukovacích atrakcí a jiných zábavných míst. Pokud hledáte romantiku a odpočinek, je zde umělá pláž a umělé bouřící moře. A pokud je příliž chladno na vodní radovánky, je zde také plno „suchozemských“ atrakcí, jako v zábavních parcích. Tenhle aquapark je prostě skvělý a to za jakýchkoli podmínek.

 

Water Country park
Water Country park

Komentare jsou uzavreny.