4.2.2014
od admin
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zajímavosti o plavání

Zajímavosti o plavání

Co je to plavání asi každý ví, ale jaké jsou styly plavání? Kdo je v „plavání“ nejlepší na světě, nebo u nás? To se dočtete níže. 

Plavání je jednoduchý součet pohybů, díky kterým udržují lidé (nebo také zvířata) tělo nad vodou a dokáží se díky němu také přemisťovat. Je to velice zdravý způsob, jak procvičit tělo, ale také relaxovat.

Vice info… →

4.2.2014
od admin
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Plavecké styly

Plavecké styly

Prsa

Plavecký styl, známý pod označením „prsa“ je jeden z nejstarších plaveckých stylů, který je také současně brán, jako základní.

Je nejméně účinný, co se týče rychlosti, ale zároveň nejjednodušší. Pohyby připomínají žábu, končetiny se pohybují daleko od trupu těla, čímž protahuje nespočet svalů, a vytváří velké tření.

Prsa je také styl, který má nejvíce variací a každý profesionální plavec si tak může najít tu svou variaci, která mu bude nejvíce vyhovovat. Je to komplexní styl, který je snadné se naučit, je vhodný na jakoukoli vzdálenost, nejvhodnější pro ty, kteří nemají s plaváním zkušenosti.

Styl Prsa má ve spotu několik disciplín: 50 prsa, 100 prsa a 200 prsa. Vice info… →

4.2.2014
od admin
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem TOP 10 světových aquaparků

TOP 10 světových aquaparků

10. Sunway Lagoon, Malajsie

Sunway Lagoon je největší vodní park v Malajsii. Pokud někdy budete náhodou v blízkosti města Kuala Lumpur, měli byste toto místo rozhodně navštívit. Obrovské množství tobogánů je rozděleno do tří různých oblastí. Jedná se o „World of Adventure“, „Waters of Africa“ a „Wild Wild West“. Je zde velmi čistá a upravovaná voda, velmi bezpečné a vhodné podmínky, zejména pro rodinný výlet s dětmi. Dokonce se můžete projít i po umělé pláži, kterou tvoří více než šest tisíc tun písku a opravdové palmy.

Sunway Lagoon Vice info… →

4.2.2014
od admin
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 5 NEJ z českých areálů

5 NEJ z českých areálů

Největší přírodní koupaliště v ČR

Letní koupaliště v Ostravě – Porubě je s vodní plochou 41 000 m² největším přírodním koupalištěm u nás. V areálu, ke kterému patří i 70 000 m² zeleně, najdete 55 m dlouhé skluzavky a tobogán, hřiště na minigolf, tenis, streetball, petang, volejbal. Samozřejmostí jsou stánky s občerstvením a restaurace, i půjčovna sportovních potřeb. Vice info… →